ŠUNGIT – Úžasný antioxidant

podľa ALTEVITA

5,99 

Šungit je silný antioxidant a účinný čistič, ktorý sa využíva nielen v zdravotníctve, ale aj v domácnosti. Tento výnimočný minerál obsahujúci fullerén pomáha pri liečbe rôznych zdravotných problémov a má pozitívny vplyv na rastliny. Voda zo šungitu sa môže používať na pitie, varenie či kúpanie. Balenie obsahuje 500g šungitu a produkt pochádza z Ruskej federácie.

Na sklade

Množstvo

Popis

Šungit obsahuje fullerén, ktorý je jedným z najsilnejších antioxidantov, má úžasné čistiace účinky. Šungitová voda pomáha pri liečbe zápalových ochorení, alergií, problémoch s pokožkou alebo kĺbmi. Vyskúšajte ju aj pri varení alebo pridajte do kúpeľa.

Šungit je starodávny kameň, ktorý sa nachádza predovšetkým v oblasti Karelie v Rusku. Je známy svojimi jedinečnými vlastnosťami a obsahuje plnéreny, špecifický druh uhlíka, ktorý je zodpovedný za mnohé z jeho pripisovaných účinkov. Tu sú niektoré z hlavných účinkov a vlastností šungitu:

 1. Antioxidant: Šungit je považovaný za silný antioxidant, ktorý môže chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.
 2. Antibakteriálny účinok: Šungit je známy svojou schopnosťou filtrovať a neutralizovať baktérie a vírusy, čo ho robí užitočným pre čistenie vody.
 3. Elektromagnetická ochrana: Niektorí ľudia veria, že šungit môže poskytnúť ochranu pred elektromagnetickým žiarením (EMF) z elektronických zariadení, hoci vedecké dôkazy sú v tejto oblasti obmedzené.
 4. Zlepšenie fyzickej pohody: Niektorí ľudia tvrdia, že nosenie šungitových šperkov alebo používanie šungitových predmetov môže pomôcť zmierniť bolesti, zápaly a iné fyzické ťažkosti.
 5. Podpora emocionálnej rovnováhy: Šungit sa tradične považuje za kameň, ktorý môže pomôcť pri zmiernení stresu, úzkosti a emocionálnych nerovnováh.
 6. Duchovné vlastnosti: V oblasti duchovnosti a alternatívnej liečby sa šungit často považuje za kameň, ktorý môže pomôcť pri meditácii, zvyšovaní vedomia a pripojení k vyšším energiám.
 7. Detoxikácia: Šungit sa niekedy používa v kúpeľoch alebo ako súčasť terapeutických procedúr na podporu detoxikácie tela.

Je dôležité poznamenať, že hoci mnohí ľudia veria v tieto účinky a vlastnosti šungitu, nie všetky z nich sú podložené vedeckými dôkazmi. Ako pri všetkých alternatívnych liečebných metódach je dôležité pristupovať k nim s otvorenou myslou, ale aj s kritickým myslením a konzultovať sa s odborníkmi alebo lekármi pred ich použitím.

Použitie má však aj v domácnosti. Prospieva rybičkám v akváriu, ale aj izbovým kvetom. Zaistí dobré odvodnenie zeminy, poskytne koreňom rastlín dostatok vody obohatenej minerálnymi látkami a živinami. Vyskúšajte účinky tohto minerálu aj u rezaných kvetov (predĺži ich životnosť) alebo pri zakoreňovaní rastlín.

Pre výrobu šungitovej vody sa odporúča umyť 500 g šungitu vo vodovodnej vode a následne ho namočiť do 5 litrov vody. Ideálne je nechať vodu odstáť 12 hodín a maximálne 24 hodín. Potom je voda pripravená na konzumáciu, varenie alebo kúpele. Po 5 až 6 mesiacoch používania vymeňte šungit za nový, aby ste dosiahli stále najvyššiu kvalitu vody.

Je dôležité nechávať vodu na tmavom mieste pri izbovej teplote a neskladovať ju v chladničke alebo v zakrytej nádobe. Po použití prepláchnite šungit a opätovne ho namočte.

Pravidelné čistenie šungitu je nevyhnutné na udržanie jeho účinnosti. Raz za dva týždne ho nechajte úplne uschnúť na vzduchu alebo na slnku. Raz za dva mesiace ho ponorte do roztoku jedlej sódy alebo kyseliny citrónovej.

Tento produkt obsahuje 500g šungitu a pochádza z Ruskej federácie. Skúste tento výnimočný minerál a objavte jeho úžasné účinky pre zdravie a domácnosť.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,1 kg
Účinné látky

Šungit

4.50
1 hviezdička 0 0
2 hviezdičiek 0 0
3 hviezdičiek 0 0
4 hviezdičiek 50 3
50 3
Pozrite si všetky recenzie
Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 1. Lucia (overený zákazník)

  Úprimne, tento produkt je skvelý. Je to skutočný boost pre moje zdravie.

 2. Zuzana (overený zákazník)

  Špičková kvalita za skvelú cenu.

 3. Gabriela (overený zákazník)

  Cena a kvalita sú v perfektnej rovnováhe.

 4. Gabriela (overený zákazník)

  Rýchle a bezproblémové doručenie.

 5. Helena (overený zákazník)

  Cena a kvalita sú v perfektnej rovnováhe.

 6. Stanislav (overený zákazník)

  Špičková kvalita za skvelú cenu.

Dodanie produktu je 2 dni. Tovar odosielame v spolupráci s našim partnerom Packeta. Objednávku si môžete prevziať v Z-Boxe, HD Home (Kuriér) a na výber máte aj expresné večerné doručenie v BA.

Naposledy prezerané položky