fitdoplnky sk removebg preview
0

Košík

Antioxidanty

Antioxidanty sú látky, ktoré chránia bunky pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Voľné radikály sú nestabilné molekuly, ktoré môžu poškodiť bunky, a sú spojené s mnohými chronickými ochoreniami, vrátane srdcových chorôb, rakoviny a Alzheimerovej choroby. Antioxidanty neutralizujú tieto voľné radikály, čím znižujú alebo zabraňujú poškodeniu buniek.

Existujú rôzne typy antioxidantov, vrátane vitamínov, minerálov a flavonoidov. K najznámejším patria vitamín C, vitamín E a beta-karotén. Tieto látky sa prirodzene vyskytujú v mnohých potravinách, najmä v ovocí, zelenine a celozrnných produktoch. Antioxidanty sú tiež dostupné ako doplnky výživy, ale výskum naznačuje, že antioxidanty získané z potravín sú efektívnejšie.

Vedci skúmajú úlohu antioxidantov v prevencii a liečbe rôznych ochorení. Napríklad, antioxidanty môžu znižovať zápal a oxidatívny stres, ktoré sú spojené s chronickými ochoreniami. Okrem toho majú niektoré štúdie naznačili, že antioxidanty môžu zlepšiť zdravie srdca, znižovať riziko niektorých typov rakoviny a zlepšiť celkovú imunitu.

Je dôležité poznamenať, že hoci antioxidanty môžu byť prospešné pre zdravie, nadmerný príjem niektorých antioxidantov, hlavne vo forme doplnkov, môže byť škodlivý. Preto je vždy lepšie uprednostniť prirodzené zdroje antioxidantov z potravín pred doplnkami.

Zobrazujú sa všetky 4 výsledky

Obchod

Záleží nám na vašom zdraví! FitDoplnky.sk je informačný portál o zdraví. Na našom e-shope môžete kúpiť vysoko kvalitné doplnky výživy a zdravé potraviny.

Odoberajte novinky

Platobne karty
crossmenu