SPIRULINA – Mimoriadne výživná riasa

podľa ALTEVITA

17,99 

 • 100% prírodný, ekologický a BIO produkt

Spirulina je výživový doplnok, získavaný z jednobunkových modrozelených rýb žijúcich v sladkých a teplých vodách. Je bohatá na vitamíny, minerály, aminokyseliny a antioxidanty, ktoré posilňujú imunitný systém, regulujú hladinu cukru v krvi a stimulujú tvorbu červených krviniek. Tento produkt je obzvlášť užitočný pre vegetariánov a vegánov, pretože obsahuje veľmi vysoký obsah bielkovín (65-70%). Spirulina podporuje duševnú pohodu, zlepšuje koncentráciu a pamäť a je vynikajúcim doplnkom stravy pri redukčných diétach. Spirulina je bezpečná na dlhodobú konzumáciu, a jej užitie je doporučené aj počas tehotenstva a dojčenia. Tento výrobok obsahuje 160 g, čo je 640 tabliet, pričom každá tableta obsahuje 250 mg 100% organického produktu Spirulina platensis. Produkt je pôvodom z Číny.

Na sklade

Množstvo

Popis

Spirulina je mimoriadne výživný doplnok stravy, ktorý sa vyznačuje silnými výživovými vlastnosťami. Ide o jednobunkovú riasu, ktorá sa vyskytuje v teplých, sladkých a alkalických vodách. Jej využitie v potravine bola zaznamenaná už v starovekých civilizáciách, ktoré ju ctili za jej výživové a zdraviu prospešné vlastnosti.

Spirulina má mnoho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus:

 1. Podporuje imunitný systém: Obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré podporujú zdravý imunitný systém a pomáhajú telu bojovať proti škodlivým vírusom a baktériám.
 2. Reguluje hladinu cukru v krvi: Spirulina môže pomôcť udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi, čo je obzvlášť užitočné pre diabetikov.
 3. Stimuluje tvorbu červených krviniek: Spirulina je bohatá na železo, ktoré stimuluje tvorbu červených krviniek. To môže pomôcť zlepšiť celkový krvný obraz a zlepšiť prenos kyslíka po celom tele.
 4. Poskytuje vysokokvalitné bielkoviny: S vysokým obsahom bielkovín (65 – 70%), vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín, je spirulina vynikajúcim doplnkom stravy pre vegetariánov, vegánov, športovcov, ale aj pre tých, ktorí sa snažia zvýšiť príjem bielkovín.
 5. Podporuje duševnú pohodu a koncentráciu: Spirulina obsahuje vitamíny B6 a B12, ktoré podporujú nervový systém a pomáhajú zlepšovať koncentráciu, pamäť a celkovú duševnú pohodu.
 6. Pomáha pri chudnutí: Je vynikajúcim doplnkom stravy pri redukčných diétach, pretože poskytuje nutrienty a súčasne pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi stabilnú.
 7. Detoxikácia a ochrana pečene: Spirulina podporuje detoxikáciu tela tým, že pomáha vylučovať toxíny a ťažké kovy. Pomáha tiež chrániť a regenerovať pečeň.
 8. Antioxidanty a anti-starnutie: Obsahuje silné antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť telo pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom, prispievajúc tak k celkovej vitalite a pomalšiemu starnutiu.
 9. Zlepšuje zdravie srdca a ciev: Môže pomôcť znižovať cholesterol a krvný tlak, čo prispieva k celkovej kondícii srdca a cievneho systému.
 10. Podpora zdravia kože: Antioxidanty a vitamíny v spiruline môžu pomôcť zlepšiť vzhľad a zdravie kože, podporujú jej regeneráciu a elasticitu.

Spirulina patrí medzi modrozelené riasy a okrem chlorofylu obsahuje aj modré farbivo fytocyanín. Je považovaná za jednu z najkomplexnejších a najvýživnejších prírodných potravín. Vyznačuje sa vysokým obsahom vitamínov, minerálov, aminokyselín, antioxidantov a aktívnych enzýmov, ktoré majú pozitívny vplyv na ľudský organizmus.

Účinky spiruliny sú mnohostranné a veľmi prospešné pre naše zdravie. Prispieva k udržaniu normálnej hladiny cukru v krvi, podporuje imunitný systém, podporuje tvorbu červených krviniek vďaka vysokému obsahu železa a je bohatým zdrojom bielkovín vrátane esenciálnych aminokyselín, čo ju robí ideálnou pre vegetariánov a vegánov. Tiež dodáva energiu a prispieva k duševnej pohode.

Spirulina je vhodná pre deti s oslabenou imunitou, ľudí, ktorí potrebujú posilňovať odolnosť organizmu voči škodlivým vírusom a baktériám, pri redukčných diétach a spomalenom metabolizme tukov a cukrov, pre diabetikov a pri pracovnej záťaži, strese a športovom výkone.

Ako doplnková výživová potravina je spirulina vhodná aj pre alergikov, a to najmä počas peľovej sezóny. Pomáha potlačiť produkciu histamínu a tým zmierniť prejavy alergií. Spirulina je tiež bohatým a ľahko stráviteľným zdrojom bielkovín, obsahuje 18 aminokyselín vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín.

V priebehu mesiaca užívania spiruliny môže prispieť k významnému nárastu počtu červených krviniek, pretože obsahuje všetky živiny, ktoré sú dôležité pre krvotvorbu. Okrem toho spirulina posilňuje imunitný systém, podporuje detoxikáciu organizmu a podporuje metabolizmus, čím prispieva k redukcii hmotnosti.

Spirulina je zároveň považovaná za prevenciou a podporou v liečbe nádorových ochorení, a tiež pomáha zlepšiť funkciu imunitného systému po chemoterapii a rádioterapii. U starších ľudí môže spirulina prispieť k zlepšeniu mozgových funkcií a u ľudí s mentálne náročnými povolaniami alebo študentov môže podporovať koncentráciu a pamäť.

Spirulina tiež zvyšuje výkon, podporuje srdcovo-cievny systém a pomáha zlepšovať stav pečene. V mnohých vedeckých štúdiách sa ukázalo, že Spirulina zvyšuje elasticitu ciev, znižuje celkový cholesterol a krvný tlak.

Spirulina je k dispozícii vo forme tabliet, pričom optimálna udržiavacia dávka je 12 tabliet denne (3g), ktorú je možné zdvojnásobiť pri detoxikačnej kúre. Je vhodná na dlhodobú konzumáciu, a podľa väčšiny zdrojov je možné ju užívať aj počas tehotenstva a kojenia.

Hmotnosť tohto produktu je 160g, čo je ekvivalent 640 tabliet, pričom jedna tableta obsahuje 250 mg spiruliny. Obsahuje mnoho vitamínov, vrátane vitamínu B12, B6, B2, B1, D a C, a minerálov, ako je chlorofyl, železo, jód, draslík, vápnik a horčík.

Tento produkt je 100% prírodný, bez prídavku umelých farbív, konzervantov alebo iných prídavných látok. Krajina pôvodu tohto produktu je Čína.

Odporučené dávkovanie:

Optimálna udržiavacia dávka je 3 g denne (12 tabliet). Dávku je možné zdvojnásobiť v prípade, že si robíte detoxikačnú kúru (napr. 1 mesiac). U detí (nad 3 roky) je dávka polovičná, resp. štvrtinová.

Spirulina je vhodná na dlhodobú konzumáciu.

Tehotenstvo a kojenie:

Väčšina zdrojov uvádza, že je spirulinu je možné užívať v tehotenstve aj počas kojenia. Doporučujeme ju hlavne v prípade, ak je žena na túto riasu už zvyknutá. Každopádne vždy počúvajte svoje telo, neexperimentujte s novými potravinami a vždy sa poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom.

Hmotnosť: 160g – 640 tabliet. 1 tableta = 250 mg

Vyživové údaje na 100g:

Energetická hodnota: 1436KJ/350Kcal
Tuk / z toho nas.mast.kys. 5,5g/2,6g
Bielkoviny: 65,7g
Sacharidy: 18g/3,1g
Vláknina 7,2g
Soľ: 0g

Vitamíny:

Vitamín B12: 0,16 mg
Vitamín B6: 18,4 mg
Vitamín B2: 3,6 mg
Vitamín B1: 2,4 mg
Vitamín D: 0,24 mg
Vitamín C: 10,1 mg

Minerály:

Chlorofyl: 1038 mg
Železo: 82,7 mg
Jód: 1,8 mg
Draslík: 1363mg
Vápnik: 270mg
Horčík: 195mg

Zloženie: 100% Organic Spirulina platensis 250 mgv jednej tablete.

Krajina pôvodu: Čína

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,1 kg
4.73
1 hviezdička 0 0
2 hviezdičiek 0 0
3 hviezdičiek 0 0
4 hviezdičiek 27.272727272727 6
72.727272727273 16
Pozrite si všetky recenzie
Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 1. Richard (overený zákazník)

  Pekný dizajn a funkčný.

 2. Petra (overený zákazník)

  Úprimne, tento produkt je skvelý. Je to skutočný boost pre moje zdravie.

 3. Urban (overený zákazník)

  Naozaj kvalitný produkt, odporúčam.

 4. Dušan (overený zákazník)

  Spĺňa všetky moje požiadavky.

 5. Lucia (overený zákazník)

  Wow, som prekvapený, ako dobrý je tento produkt! Môj jedálniček je oveľa zdravší.

 6. Adam (overený zákazník)

  Stojí za každý cent.

 7. Viera (overený zákazník)

  Cena a kvalita sú v perfektnej rovnováhe.

 8. Michal (overený zákazník)

  Kvalitný a dlhodobý výkon.

 9. Karol (overený zákazník)

  Toto je presne to, čo som potreboval na zlepšenie svojej diéty. Úplne som nadšený!

 10. Zuzana (overený zákazník)

  Odporúčam, nemám čo vytknúť.

 11. Urban (overený zákazník)

  Produkt presne zodpovedá popisu.

 12. Lucia (overený zákazník)

  Tento zdravý produkt je naozaj niečo! Pomáha mi udržiavať si zdravý životný štýl a cítim sa skvelo.

 13. Lucia (overený zákazník)

  Odporúčam.

 14. Petra (overený zákazník)

  Veľmi praktické a efektívne.

 15. Nataša (overený zákazník)

  Super produkt!

 16. Stanislav (overený zákazník)

  Toto je presne to, čo som potreboval na zlepšenie svojej diéty. Úplne som nadšený!

 17. Karol (overený zákazník)

  Výborný, rozhodne doporučujem.

 18. Tatiana (overený zákazník)

  Stojí to za investované peniaze.

 19. Tatiana (overený zákazník)

  Odporúčam, nemám čo vytknúť.

 20. František (overený zákazník)

  Super cena a kvalita.

 21. Beáta (overený zákazník)

  Super nákup, určite sa vrátim.

 22. Michal (overený zákazník)

  Určite budem znova objednávať.

Dodanie produktu je 2 dni. Tovar odosielame v spolupráci s našim partnerom Packeta. Objednávku si môžete prevziať v Z-Boxe, HD Home (Kuriér) a na výber máte aj expresné večerné doručenie v BA.

Naposledy prezerané položky