KURKUMA – Zlatý poklad východnej medicíny a kuchyne

podľa ALTEVITA

1,79 17,99 

Kurkuma, pochádzajúca z Juhovýchodnej Ázie, je nielen chutným korením východnej kuchyne, ale aj silným antioxidačným a detoxikačným prostriedkom s protirakovinovými vlastnosťami. Okrem podpory trávenia a imunity sa uplatňuje aj v kozmetike. Obsahuje vitamíny C, B a E. Skladujte v suchu a chráňte pred teplom.

Množstvo

Popis

Kurkuma, často označovaná za „zlatý šafran“ Orientu, je viac ako len korenie. Táto žltá korenina je preplnená výnimočnými vlastnosťami, ktoré kombinujú bohatstvo chuti s liečebnými účinkami.

Silné Protirakovinové Vlastnosti: Jedným z najpozoruhodnejších benefitov kurkumy je jej schopnosť bojovať proti rakovinotvorným procesom. Kurkumín, aktívna zložka kurkumy, nie lenže bráni deleniu rakovinových buniek, ale aj aktivuje biele krvinky, ktoré zneškodňujú potenciálne škodlivé bunky v tele. Vďaka tomu podporuje prirodzenú obranyschopnosť tela a výrazne prispieva k prevencii rakoviny.

Antioxidant a Detoxikant: Kurkuma je skutočný bojovník proti voľným radikálom vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam. Toto korenie tiež detoxikuje telo, pričom odstraňuje ťažké kovy a čistí krv. S obsahom vitamínov C, B a E je ideálnym doplnkom pre každodennú výživu.

Univerzálne Liečivo: V hinduistickom liečiteľstve má kurkuma povesť zázračnej liečby. Má širokú škálu použití – od liečby viróz až po zlepšenie tráviacich a žalúdočných problémov. Jej účinky siahajú až k otravám spôsobeným bodnutím alebo poštipnutím rôznych nebezpečných tvorov.

Kuchynský Skvost: Okrem liečivých vlastností je kurkuma neoddeliteľnou súčasťou východnej kuchyne. Jej chutné a aromatické vlastnosti dopĺňajú rôzne jedlá, dodávajúc im zlatistú farbu a exotický nádych.

Pôvod a Príprava: Získava sa zo žltej korene rastliny Curcuma longa, pestovanej v tropických oblastiach Juhovýchodnej Ázie. Po zbieraní sa koreň suší, drtí a lisuje na získanie konečného produktu.

Kozmetické Využitie: S jej omladzujúcimi a čistiacimi účinkmi sa stáva obľúbenou aj v kozmetickom priemysle.

Zloženie a Skladovanie: Výrobok obsahuje BIO kurkumu (Curcuma longa). Na skladovanie je ideálne suché prostredie mimo dosahu tepla a priameho slnečného žiarenia.

Výživové Údaje: Energetická hodnota: 1491 kJ/356 kcal, Tuk: 9,9 g, Sacharidy: 58,2 g, Bielkoviny: 7,8 g, Soľ: 0,1 g.

Doprajte svojmu telu výhody zlatého šafranu Orientu – kurkumy – a objavte bohatstvo chuti a zdravotných benefitov.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,1 kg
Objem

60g, 250g, 800g

Buďte prvý, kto napíše recenziu na „KURKUMA – Zlatý poklad východnej medicíny a kuchyne“

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Recenzie

Zatiaľ tu nie sú žiadne recenzie.

Dodanie produktu je 2 dni. Tovar odosielame v spolupráci s našim partnerom Packeta. Objednávku si môžete prevziať v Z-Boxe, HD Home (Kuriér) a na výber máte aj expresné večerné doručenie v BA.

Naposledy prezerané položky