Popis

Latinský názov: Boswelia Carterii
Botanický názov SL/ČJ/AJ: Kadidlovník pílovitý / Kadidlovník pílovitý / Frankincense
Krajina pôvodu: India
Aróma: drevnatá živicová vôňa
Intenzita vône: stredne silná
Tón: základ (báza) – pomalé uvoľňovanie vône
Metóda výroby: parovodná destilácia živice stromu
Hlavné komponenty (biochemický profil):

  • Alfa-Pinene 25 – 50%
  • Beta-Pinene 10 – 25%
  • D-Limonene* do 19%
  • P-Cymene 10 – 25%
  • Beta-Carophyllene 3 – 10%

Alergény*
Všeobecná charakteristika: V dávnych dobách bolo kadidlo spolu s ďalšími aromatickými látkami cenené ako drahokamy či vzácne kovy. Kadidlový esenciálny olej má očistný a ochranný účinok, uzemňuje a jeho účinky sú pozoruhodné čo sa týka pokožky, ale aj tráviaceho a dýchacieho systému.
Terapeutické vlastnosti oleja:
Imunita – baktérie, vírusy, infekcie, plesne, parazity, zápaly
Bolesť (analgetikum) – bolesti rôzneho pôvodu (športové zranenia, bolesti hlavy, migrény, pohybový aparát), aj nervové bolesti
Dýchací systém – rozpúšťa hlieny, vhodný pri zápale priedušiek/pľúc, kašeľ
Obehový systém – stimulácia krvného obehu
Hormonálny systém – reguluje hladinu estrogénu, vhodný na menštruačné problémy, menopauzu, tiež harmonizácia hypofýzy a epifýzy
Tráviaci systém – parazity
Detoxikácia – pôsobí potopudne a močopudne, pri problémoch s pečeňou – masírovať ruky a nohy, oblasť pečene + meridián pečene
Pohybový aparát – svalové bolesti, spazmy, reumatizmus
Močový systém – infekcie močových ciest, cystitída, nefritída
Spánok – zlepšuje kvalitu spánku
Pokožka – dodáva pokožke pestovaný vzhľad, omladenie, vhodný na zápaly pokožky, regenerácia a hojenie pleti, vrásky, jazvy, zrelá a ochahnutá pleť, bradavice
Domácnosť – Vhodný na energetickú očistu miestností, čistenie a dezinfekcia v domácnosti (kuchyňa, kúpelňa), repelent (hmyz)
Výroba kozmetických produktov – pleťové produkty, výroba parfémov (vysoko hodnotný profil vône, prírodný konzervant), deodoranty
Psychika – nervové tonikum – úľava pri strese (podporuje znižovanie kortizolu), depresia, napätie, vôňa navodzuje meditačný stav, olej vhodný pre autistov (upokojuje, harmonizuje), ochrana pred negatívnou energiou, pomáha oslobodiť sa od minulosti, pri strachu (aj bez dôvodu)
Iné vlastnosti: pomáha pri uzdravovaní, aj pri ťažkých ochoreniach v poslednom štádiu
Dobre sa kombinuje s: kajeput, mandarinka a pomaranč (na pozitívne myšlienky), citrón, levanduľa, bergamot, rozmarín (na podporu celkovej rekonvalescencie)
Tip na masáž pre seniorov (napr. pri ťažkých ochoreniach):
3 kv kadidlo + 3 kv pomaranč – zmiešať s 1 – 2 PL základného oleja (napr. mandľový) – masírovať reflexné plochy na rukách a nohách.
Tip na masáž pri rannej stuhnutosti (svaly a kĺby, pri reumatizme, artritíde):
3 kv kadidlo, 3 kv mäty alebo škorice do 1 – 2 PL mandľového oleja – masírovať postihnuté miesta smerom k srdcu.
Dôležité upozornenie: Nepoužívať u ľudí s hormonálne závislým onkologickým ochorením (prostata, maternica, prsia), tiež astmatici a epileptici. Pri difúzovaní použiť 1 – 2 kvapky podľa veľkosti miestnosti a odparovať maximálne 30 minút 2 x denne (u detí 15 minút).
Indikácie/Kontraindikácie:
Všetky vekové skupiny – áno (od 3 rokov)
Tehotenstvo – nie počas prvých 3 mesiacov, neskôr v malých dávkach (môže sa použiť pri pôrode na zníženie úzkosti matky)
Kojenie – nie
Vhodný v potravinárstve – nie
Pes – áno
Mačka – nie

NANOVITAE Kadidlo esenciálny olej – ORGANIC quality 10ml

20,99 

Ďalšie informácie

Doprava zdarma pri nákupe nad 40 €

Podobné produkty

Prečo nakupovať u nás?
Overená kvalita
Všetky naše produkty sú testované a overené, aby sme zabezpečili ich bezpečnosť, kvalitu a účinnosť. Spolupracujeme iba s dôveryhodnými výrobcami a dodávateľmi, aby sme Vám poskytli iba tie najlepšie produkty.
Výhodné ceny
Snažíme sa poskytovať naše produkty za najlepšie možné ceny, aby sme zabezpečili dostupnosť pre čo najširšie spektrum zákazníkov. Naše ceny sú konkurencieschopné a často ponúkame špeciálne zľavy a akcie.
Rýchle a spoľahlivé doručenie
Chápeme, že rýchle doručenie je dôležité pre našich zákazníkov, preto spolupracujeme s overenými prepravnými spoločnosťami, ktoré zabezpečujú rýchle a spoľahlivé doručenie objednaných produktov.
Bezpečné a jednoduché platby
Ponúkame viacero možností platby vrátane platby kartou, bankovým prevodom a dobierkou, aby sme vyhoveli individuálnym potrebám našich zákazníkov. Naše platobné systémy sú zabezpečené a šifrované, takže si môžete byť istí, že vaše platby sú v bezpečí.
Profesionálny a osobný prístup
Naším cieľom je poskytovať profesionálny a osobný prístup pre každého zákazníka. Naše zákaznícke centrum je pripravené vám pomôcť so všetkými otázkami týkajúcimi sa našich produktov, objednávok alebo doručenia. Rádi Vám poradíme a pomôžeme vybrať najlepší produkt pre vaše potreby.
Zodpovedný prístup k životnému prostrediu
V našom e-shope dbáme na životné prostredie a udržateľnosť. Snažíme sa minimalizovať používanie plastov a obalov, spolupracujeme s dodávateľmi, ktorí zdieľajú naše hodnoty a podporujeme ekologické a udržateľné produkty. Nakupovaním u nás podporujete zodpovedný prístup k životnému prostrediu a prispievate k ochrane našej planéty pre budúce generácie.
Hodnotenie uživateľov
Zanechajte hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

heartusermagnifiercross