DRAČIA KRV – Účinný prírodný antioxidant

podľa ALTEVITA

11,99 

100% prírodná živica dračieho stromu pochádzajúca z Peru. Bohatá na antioxidanty, podporuje hojenie a starostlivosť o pokožku. Vhodná na vnútorné a vonkajšie použitie. Balenie obsahuje 50ml v sklenenej nádobe s pipetou. Nevhodné pre deti do 3 rokov a tehotné ženy.

Na sklade

Množstvo

Popis

Dračia krv – cenná živica, je bohatá na oligomérne prokyanidíny, ktoré sú jednými z najúčinnejších prírodných antioxidantov. Obsahuje aj iné cenné látky, vrátane tanínov, alkaloidov a nenasýtených mastných kyselín.

Hlavné vlastnosti a využitie:

 • Antioxidanty: Dračia krv obsahuje až 90% OPC, ktoré patria medzi najúčinnejšie prírodné antioxidanty.
 • Podpora hojenia: Priaznivo pôsobí na rôzne druhy poranení ako sú škrabance, jazvy, rezné rany a iné.
 • Starostlivosť o pokožku: Stimuluje tvorbu kolagénu, zlepšuje elasticitu pokožky a hydratuje.
 • Ústna hygiena: Kloktanie s dračou krvou môže pozitívne ovplyvniť zdravie ústnej dutiny a ochranu zubov.

Aplikácia:

 • Vonkajšie: Priamo na postihnuté miesto. Pred použitím odporúčame test znášanlivosti.
 • Vnútorné: 15 kvapiek v 100 ml vody 3x denne.
 • Ústny výplach: 30 kvapiek kloktajte 3 – 5 x denne.

Dračia krv má aj svoje špecifiká, napríklad sa nesmie používať ako náhrada stravy, a je dôležité dbať na to, aby sa nedostala do styku s oblečením, pretože môže zanechať stopy.

Dračia krv (z latinského názvu Croton lechleri) je živica, ktorá sa získava z rôznych druhov stromov, najmä z rodiny Euphorbiaceae. Táto živica je známa svojimi mnohými prospešnými účinkami a tradične sa využíva v mnohých kultúrach, najmä v tradičnej amazonskej medicíne. Medzi najdôležitejšie účinky dračej krvi patria:

 1. Antioxidant: Obsahuje vysoké množstvo OPC (oligomérne prokyanidíny), ktoré sú považované za silné antioxidanty. Antioxidanty chránia telo pred poškodzujúcim účinkom voľných radikálov.
 2. Podpora hojenia: Je známa svojím schopnosťami urýchliť hojenie rán, škrabancov, rezných rán, herpesov a iných kožných poranení.
 3. Antivírusové a antibakteriálne vlastnosti: Dračia krv môže pôsobiť proti niektorým baktériám a vírusom.
 4. Detoxikácia: Obsahuje taníny, ktoré môžu pomáhať pri detoxikácii tela.
 5. Protizápalové vlastnosti: Môže pomáhať znižovať zápal a bolesť v prípade rôznych ochorení a poranení.
 6. Starostlivosť o pokožku: Zlepšuje elasticitu pokožky, podporuje tvorbu kolagénu a hydratuje.
 7. Prírodná obrana: Dračia krv môže pomôcť pri potieraní bradavíc alebo pri bodnutí hmyzom.
 8. Ústna hygiena: Je známa svojím pozitívnym účinkom na ústnu dutinu, pričom môže pomáhať pri ochrane zubov a zlepšovaní celkového zdravotného stavu úst.
 9. Podpora srdcovocievneho zdravia: Nenasýtené mastné kyseliny obsiahnuté v dračej krvi môžu prispievať k udržiavaniu správnych hladín cholesterolu a tukov v krvi.

Je dôležité si uvedomiť, že aj keď dračia krv má mnoho prospešných účinkov, nemali by ste sa spoliehať výlučne na ňu ako na liek pre akúkoľvek chorobu alebo stav. Vždy je dobré konzultovať sa so zdravotníckym odborníkom predtým, než začnete s novým doplnkom alebo liečebným režimom.

Balenie: Tento výrobok je balený v sklenenej nádobe s pipetou o objeme 50 ml, čo zaisťuje jednoduchú a presnú aplikáciu. Výrobok je vhodné skladovať na suchom mieste a pretrepať pred každým použitím.

Dôležité upozornenie: Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dračia krv je názov, ktorý evokuje obrazy legend a mýtov. Táto tajomná látka, ktorú naši predkovia považovali za magickú a liečivú, má hlboké korene v histórii ľudstva. Prvá zmienka o dračej krvi siaha až do starovekého Egypta, kde bola používaná pri balzamovaní a ako súčasť rôznych liečivých mastí. V čínskej tradičnej medicíne bolo jej používanie bežné pri liečbe rán a kožných ochorení.

Dračia krv nie je, ako by názov mohol naznačovať, krv skutočného draka, ale je to prírodná živica získaná z niekoľkých druhov stromov, najmä z rodu Croton. Stromy z tohto rodu rastú v tropických oblastiach Južnej Ameriky, a to konkrétne v oblastiach Amazonského pralesa. Keď je kôra týchto stromov poškodená, vylučujú tmavú červenú živicu, ktorá sa podobá tekutej krvi. Práve tejto podobnosti s krvou môže dračia krv vdáčiť za svoje fascinujúce pomenovanie.

Zloženie dračej krvi

Dračia krv je bohatým zdrojom biologicky aktívnych zložiek, ktoré majú širokú škálu vlastností prospešných pre ľudské zdravie. Tieto zložky sa často nachádzajú v iných rastlinách, ale kombinácia a koncentrácia v dračej krvi sú jedinečné. Pozrime sa bližšie na hlavné zložky tejto prírodnej živice a ich účinky na náš organizmus:

 • OPC (oligomérne prokyanidíny): Tieto zlúčeniny patria do skupiny polyfenolov a sú známe svojimi silnými antioxidačnými vlastnosťami. Antioxidanty chránia bunky pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi, ktoré môžu viesť k predčasnému starnutiu a rôznym chorobám. OPC tiež podporuje zdravie srdca a ciev a môže pomáhať pri znížení rizika vzniku niektorých typov rakoviny.
 • Taníny: Tieto zlúčeniny majú mnoho vlastností, vrátane protizápalových, antibakteriálnych a adstringentných (stiahnuce) účinkov. V tradičnej medicíne sa často používali na liečbu kožných problémov a tráviacich ťažkostí.
 • Alkaloidy (napr. taspín): Alkaloidy sú rastlinné zlúčeniny známe svojimi farmakologickými účinkami. Taspín, konkrétny alkaloid nachádzajúci sa v dračej krvi, má antioxidačné vlastnosti a môže pomáhať v boji proti voľným radikálom.
 • Nenasýtené mastné kyseliny: Tieto kyseliny sú základnými stavebnými blokmi našich buniek a sú nevyhnutné pre mnohé telesné funkcie. V kontexte dračej krvi môžu tieto kyseliny pomáhať pri udržiavaní zdravej hladiny cholesterolu a tukov v krvi.

Táto kombinácia zlúčenín robí dračiu krv mimoriadne hodnotným doplnkom pre tých, ktorí hľadajú prírodné riešenia pre podporu svojho zdravia. Okrem týchto hlavných zložiek dračia krv obsahuje aj mnoho ďalších prírodných látok, ktoré môžu prispievať k jej celkovým liečivým vlastnostiam.

Hlavné liečivé vlastnosti dračej krvi

Dračia krv je známa svojimi širokospektrálnymi terapeutickými vlastnosťami. Zdá sa, že táto prírodná živica je všestranným liekom, ktorý dokáže riešiť mnoho zdravotných problémov, od kožných infekcií po komplikované vnútorné zdravotné problémy. Poďme sa pozrieť bližšie na hlavné liečivé vlastnosti tejto zázračnej živice:

 • Antioxidantné účinky a boj proti voľným radikálom: Ako sme spomenuli v predchádzajúcej časti, oligomérne prokyanidíny (OPC) sú silné antioxidanty. Pomáhajú chrániť bunky pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi, čo môže zabraňovať predčasnému starnutiu a mnohým chronickým ochoreniam.
 • Podpora hojenia a regenerácie pokožky: Taníny v dračej krvi majú adstringentné vlastnosti, čo môže pomáhať pri stiahnutí a hojení rán. Okrem toho zlepšuje elasticitu pokožky, stimuluje tvorbu kolagénu a hydratuje, čo všetko prispieva k regenerácii pokožky.
 • Antivírusové a antibakteriálne pôsobenie: Rôzne zlúčeniny v dračej krvi, vrátane alkaloidov a tanínov, majú antibakteriálne a antivírusové účinky. To z nej robí výkonný prírodný liek na boj proti infekciám a určitým chorobám.
 • Detoxikačné účinky a ich význam pre zdravie: Taníny a iné zlúčeniny v dračej krvi majú detoxikačné účinky, ktoré môžu pomáhať pri čistení tela od toxínov. Táto detoxikácia môže podporiť lepšie trávenie, zlepšenú funkciu pečene a celkové zdravie.
 • Vplyv na ústnu hygienu a ochranu zubov: Vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam môže dračia krv efektívne bojovať proti baktériám, ktoré spôsobujú zubný kaz a zápal ďasien. Kloktanie s riedenou dračou krvou môže pomôcť posilniť zuby, chrániť pred zubným kameňom a udržiavať ústnu dutinu zdravou.

Vďaka týmto liečivým vlastnostiam sa dračia krv stala populárnym doplnkom v mnohých kultúrach po celom svete. Vždy však odporúčame konzultovať sa s lekárom alebo odborníkom pred začatím akéhokoľvek liečebného postupu alebo používaním nových doplnkov.

Aplikačné možnosti a spôsoby používania dračej krvi

Dračia krv je výnimočná prírodná látka, ktorá sa v tradičnej medicíne používa na rôzne spôsoby. Jej univerzálnosť umožňuje, aby sa prispôsobila potrebám jednotlivca a situácii. Tu je niekoľko hlavných spôsobov, ako sa dračia krv môže používať:

 • Vonkajšie použitie:
  • Aplikácia na kožu: Môže sa priamo aplikovať na postihnuté oblasti kože, napríklad na rany, vredy alebo vyrážky, aby sa podporilo hojenie a zabránilo infekcii.
  • Potieranie: Pri problémoch ako sú bradavice, štípance hmyzom alebo iné kožné problémy sa dračia krv môže jemne potierať na postihnuté oblasti.
  • Kloktanie: Pri problémoch s ústnou hygienou alebo bolestivými aftami môže dračia krv riedená vodou slúžiť ako kloktadlo.
 • Vnútorné užívanie:
  • Dávkovanie: Bežne sa odporúča rozpustiť 15 kvapiek dračej krvi v 100 ml vody a užívať trikrát denne. Samozrejme, dávkovanie sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho produktu a potrieb jednotlivca.
  • Riedenie: Vždy je dôležité riadiť sa odporúčanými pokynmi na riedenie, aby sa predišlo možným vedľajším účinkom alebo neprijemným reakciám.
  • Časový režim: Na dosiahnutie najlepších výsledkov je dobré dodržiavať pravidelný časový režim a užívať dračiu krv v rovnakom čase každý deň.
 • Upozornenia a odporúčania pre bezpečné použitie:
  • Pred prvým použitím je vhodné urobiť test znášanlivosti, aby sa vylúčili alergické reakcie.
  • Produkt nie je odporúčaný pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.
  • Uchovávajte mimo dosahu detí a na suchom mieste, aby sa predišlo rýchlemu odparovaniu.
  • Dávajte pozor pri manipulácii s dračou krvou, pretože jej farba môže trvale poznačiť oblečenie a textílie.

Majte na pamäti, že aj keď je dračia krv považovaná za bezpečnú pre mnohé použitia, vždy je dôležité konzultovať sa s odborníkom alebo lekárom pred začatím akéhokoľvek liečebného postupu.

Možné vedľajšie účinky a kontraindikácie dračej krvi

Aj keď je dračia krv vo všeobecnosti považovaná za bezpečnú a v tradičnej medicíne sa používa už stáročia, ako pri každom prírodnom prostriedku môžu existovať určité riziká alebo kontraindikácie. Je dôležité byť si vedomý možných vedľajších účinkov a kontraindikácií, aby ste mohli dračiu krv používať bezpečne a účinne.

 • Pre koho môže byť dračia krv nevhodná:
  • Tehotné a dojčiace ženy: Vždy je dôležité byť opatrný pri užívaní akejkoľvek alternatívnej medicíny počas tehotenstva alebo dojčenia.
  • Osoby s alergiami: Niektorí ľudia môžu byť alergickí na zložky obsiahnuté v dračej krvi. Preto je dôležité pred prvým použitím vykonať test znášanlivosti.
  • Deti: Produkt nie je odporúčaný pre deti do 3 rokov, hoci niektoré zdroje môžu odporúčať iný vekový limit. Vždy konzultujte s pediatrom pred podaním dieťaťu.
 • Riziká spojené s prehnaným používaním:
  • Ako pri mnohých prírodných produktoch, aj pri dračej krvi platí pravidlo “všetko s mierou”. Prehnané dávkovanie môže viesť k žalúdočným ťažkostiam, hnačke alebo iným tráviacim problémom.
  • Predlžené vnútorné užívanie bez konzultácie s lekárom môže byť problematické, pretože dlhodobé účinky nie sú plne preskúmané.
 • Interakcia s inými liekmi:
  • Ak užívate akékoľvek lieky, je dobré konzultovať sa s lekárom alebo farmaceutom o možných interakciách medzi dračou krvou a vašimi liekmi.
  • Dračia krv môže potenciálne ovplyvniť absorpciu alebo metabolizmus iných liekov.

V závere je dôležité si uvedomiť, že aj keď sú prírodné produkty často považované za bezpečné, môžu mať vedľajšie účinky a interagovať s inými látkami. Preto je nevyhnutné pristupovať k nim s rešpektom a informovanosťou.

Historické a kultúrne používanie dračej krvi

Dračia krv, červená prírodná živica získavaná z rôznych stromov, má hlboko zakorenené miesto v histórii a kultúre mnohých civilizácií. Jej unikátna farba, konzistencia a vlastnosti z nej urobili látku obklopenú množstvom pover a legend.

 • Staroveké civilizácie:
  • Staroveký Egypt: Dračia krv bola cenená pre svoje liečivé vlastnosti a bola súčasťou balzamovacích rituálov. Verilo sa, že má schopnosť zachovávať a chrániť telo po smrti.
  • Staroveký Rím a Grécko: Táto živica sa používala v liečivej praxi, ako aj v parfumérii a ako farbivo. Zaznamenali sa prípady, kedy sa používala na liečbu tráviacich a dýchacích problémov.
 • Tradičné kultúry Južnej Ameriky: Domorodé kmeňy v Amazonii využívali dračiu krv z Croton lechleri stromu na hojenie rán, liečbu hmyzích štiplav a ako vnútorný liek na rôzne zdravotné problémy.
 • Čína a východná Ázia: V tradičnej čínskej medicíne sa dračia krv (označovaná ako xuejie) používala na podporu cirkulácie krvi, liečenie krvácania a redukciu bolesti.
 • Mýty a legendy:
  • Dračí boj: Jedna z európskych legiend hovorí, že dračia krv vznikla, keď drak bojoval s obrom. Krv, ktorá prúdila z ich rán, sa zmiešala a stala sa známa ako dračia krv.
  • Mocný amulet: V niektorých kultúrach sa verilo, že nosiť dračiu krv ako amulet alebo ju mať v domácnosti chráni pred zlými duchmi a prináša šťastie.

Ako môžeme vidieť, dračia krv sa v rôznych kultúrach a históriách používala nielen ako liečivo, ale aj ako duchovný a rituálny predmet. Jej fascinujúci vplyv na ľudstvo trvá už tisíce rokov a svedčí o tom jej jedinečná a všestranná povaha.

Záver

Dračia krv, tajomstvom obklopená prírodná živica, je fascinujúcim darom prírody, ktorý sa uplatnil vo všetkých oblastiach od tradičnej medicíny po kultúrne rituály. Jej bohaté zloženie, v ktorom dominujú OPC, taníny, alkaloidy a nenasýtené mastné kyseliny, jej poskytuje širokú škálu liečivých vlastností, od antioxidantických až po antibakteriálne účinky.

V súčasnom svete, kde hľadáme spojenie medzi tradičnými a modernými liečebnými metódami, dračia krv ponúka spojenie najlepších svetov. Jej historické a kultúrne používanie nám pripomína, že príroda bola vždy naším najväčším lekárnikom. V čase, keď sa mnoho ľudí vracia k prírodným liekom a hľadá alternatívy ku konvenčnej medicíne, má dračia krv obrovský potenciál ponúknuť riešenia pre rôzne zdravotné problémy.

Zatiaľ čo je dôležité pripomenúť si možné vedľajšie účinky a kontraindikácie, nie je pochýb o tom, že dračia krv môže byť cenným doplnkom v našich liečebných režimoch. Jej význam v dnešnom svete je dôkazom toho, že prastaré tajomstvá prírody môžu byť stále aktuálne a relevantné, a to aj v našom rýchlo sa meniacom technologickom veku.

 


Odporúčaná literatúra a zdroje

Buďte prvý, kto napíše recenziu na „DRAČIA KRV – Účinný prírodný antioxidant“

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Recenzie

Zatiaľ tu nie sú žiadne recenzie.

Dodanie produktu je 2 dni. Tovar odosielame v spolupráci s našim partnerom Packeta. Objednávku si môžete prevziať v Z-Boxe, HD Home (Kuriér) a na výber máte aj expresné večerné doručenie v BA.

Naposledy prezerané položky