Popis

Prírodné zložky s pozitívnymi účinkami

Prášok rehydratačného nápoja Aqua di Coco pozostáva zo stopercentne prírodných výťažkov, ktoré obsahujú radu vitamínov, minerálov, elektrolytov a ďalších prospešných látok. Je stopercentne vegánsky a BIO. Vhodný je na doplnenie tekutín a živín pri športe, cestovaní, ale aj práci. Jednoducho, dopriať si ho môžete kedykoľvek. Aqua di Coco obsahuje výťažky z kokosovej vody, baobabu, citrónovej šťavy a modrej spiruliny. Tie majú na ľudské telo viacero priaznivých účinkov, ktoré by ste možno ani nečakali!

Kokosová voda

Kokosová voda je prirodzenou súčasťou plodov kokosu. Viac ako 93 % je tvorených čistou vodou, zvyšok pozostáva z rôznych minerálov a vitamínov, ktoré jej dodávajú výnimočné vlastnosti. Kokosová voda obsahuje pomerne veľké zastúpenie vlákniny, bielkovín, horčíka, mangánu, draslíka, sodíka a vápnika. Vďaka tomu poskytuje dobré antioxidačné účinky – dokáže eliminovať voľné radikály, ktoré sú pôvodcami mnohých chorôb a spúšťajú procesy starnutia buniek. Niektoré štúdie prevádzané na zvieratách dokázali, že kokosová voda pomáha znižovať hladinu cukru v krvi, čím eliminuje vznik cukrovky a iných zdravotných problémov.

Benefitom je taktiež skutočnosť, že kokosová voda pomáha zabraňovať tvorbe kryštálov v obličkách, vďaka čomu môže slúžiť ako prevencia pred vznikom obličkových kameňov. Kvôli vysokému obsahu elektrolytov dokáže zabezpečiť rýchlejšiu hydratáciu celého organizmu. Aj preto je veľmi obľúbená u športovcov.

Baobab

Počuli ste už o baobabe? Tento strom patrí medzi najstaršie a najväčšie na Zemi. Prirodzene rastie v tropických krajinách, najmä v Afrike a Austrálii. Domorodí obyvatelia využívajú jeho rozličné časti na medicínske účely, najznámejšie sú však semená, ktoré obsahujú najviac cenných látok. Obvykle sa sušia do podoby prášku, ktorý sa pridáva do rôznych produktov. A nechýba ani v prípravku Aqua di Coco.

Prášok zo semien baobabu obsahuje vysoké percentuálne zastúpenie vitamínu C a antioxidantov, pomáha tak posilňovať obranyschopnosť organizmu pred ochoreniami a zápalmi. Podobne ako kokosová voda, aj výťažky z baobabu prispievajú k regulácii hladiny cukru v organizme, keďže ovplyvňujú jeho vstrebávanie do tkanív. Vďaka obsahu vlákniny pomáha zlepšovať činnosť tráviaceho systému. Naviac je dobrým zdrojom železa, prispieva tak k zníženiu rizika anémie.

Citrónová šťava

Keď sa povie zdravá výživa, mnohým ľuďom napadne práve citrón. Ten je známy nielen vysokým obsahom vitamínu C, ale aj mnohých ďalších vitamínov či minerálov. Prášok z citrónovej šťavy tak prináša blahodarný účinok na celý organizmus. Napríklad, okrem priaznivého vplyvu na imunitu podporuje činnosť tráviaceho systému a reguluje metabolizmus.

Zaujímavosťou je, že citrónová šťava je napriek svojej kyslej chuti po chemickej stránke zásaditá. To znamená, že dokáže regulovať pH organizmu a zabraňovať vzniku kyslého prostredia. Pozitívne vplýva aj na zdravie ústnej dutiny – prispieva k likvidácii nežiadúcich baktérií, čím eliminuje zápach z úst a osviežuje dych. Podobne ako výťažky z baobabu, aj citrónová tráva urýchľuje vstrebávanie vody v organizme, čím prispieva k lepšej rehydratácii.

Modrá spirulina

Spirulina je sinica s výrazným modrým sfarbením, ktorá sa prirodzene vyskytuje v sladkých i slaných vodách. Obsahuje veľké percentuálne zastúpenie proteínov a taktiež široké spektrum rôznych vitamínov. Dokáže tak zásobiť ľudské telo dôležitými látkami potrebnými pre správne fungovanie jednotlivých orgánov.

Možno vás prekvapí, že spirulina obsahuje dokonca viac proteínov ako orechy. Zároveň má vysoké zastúpenie vápnika, železa a beta-karoténu. Vďaka účinným látkam dokáže eliminovať množstvo kvasiniek v črevách a podporovať tak udržiavanie zdravej mikroflóry. Naviac pomáha znižovať vysoký krvný tlak a regulovať hladinu cukru v krvi. Pozitívne účinky boli zaznamenané aj v prípade športovcov – vďaka vysokému obsahu antioxidantov zvyšuje vytrvalosť a pomáha pri regenerácii svalstva. K ďalším priaznivým prejavom patrí protizápalový účinok a zmiernenie príznakov nádchy vyvolanej alergiami.

Správnou hydratáciou k zdravšiemu životu

Spôsoby, ako efektívne hydratovať organizmus, sú dnes skutočne prístupné a jednoduché. Namiesto sladených nápojov s veľkým obsahom chémie a iných nezdravých tekutín stačí do organizmu prijímať obyčajnú vodu obohatenú o elektrolyty, dôležité vitamíny a minerály. Na prvý pohľad to síce môže vyzerať ako drobnosť, no aj malé množstvo prášku Aqua di Coco dokáže premeniť vodu na vysoko výživný nápoj. Priaznivé účinky výdatnej hydratácie pocítite nielen v prípade zvýšenej fyzickej aktivity, ale aj pri rozmýšľaní a sústredení sa.

Okrem množstva zdravotných benefitov nepochybne oceníte aj vynikajúcu nezameniteľnú chuť, ktorú si rýchlo obľúbite. Tak nečakajte a vyskúšajte si rehydratačný nápoj Aqua di Coco na vlastnej koži aj vy a presvedčte sa o jeho výhodách!

 

PRÍPRAVA – 1 porcia (8 g) = 2 lyžičky zaliať 300-500ml vody

Skladujte v suchu. Chráňte pred teplom a priamym slnečným žiarením.

Zloženie:

Kokosová voda Organic * 75% (Organic coconut water 90%, Tapioca škrob 10%), Baobab* (Adansonia digitata), citrónová šťava* 8% (100% prášok z kôry a dužiny citrónu Citus Limon L.), Modrá spirulina* (Spirulina platensis).

* surovina Organic z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Výživové údaje na 100g 1 porcia 8g
Energetická hodnota 1516kJ / 359 Kcal 121kJ / 29 Kcal
Tuky 0,2g 0,0g
z toho nas.mast.kys. 0,06 g 0,0g
Sacharidy 76,8 g 6,1g
 z toho cukry 14,8 g 1,2g
Bielkoviny 1,3 g 0,1g
Soľ 0,04 g 0,0g
Vláknina 11,4 g 0,9g
Draslík 1403 mg 112 mg
Vápnik 112 mg 9 mg
Vitamín C 50 mg 4 mg
Horčík 26 mg 2,1 mg

VÝROBCA – ALTEVITA s.r.o., nám. Slobody 10, Piešťany, Slovakia, info@altevita.sk

Hmotnosť: 240 g

Počet porcií v tubuse: 30

Altevita AQUA DI COCO lemon 240g

20,99 

Ďalšie informácie

Doprava zdarma pri nákupe nad 40 €

Podobné produkty

Prečo nakupovať u nás?
Overená kvalita
Všetky naše produkty sú testované a overené, aby sme zabezpečili ich bezpečnosť, kvalitu a účinnosť. Spolupracujeme iba s dôveryhodnými výrobcami a dodávateľmi, aby sme Vám poskytli iba tie najlepšie produkty.
Výhodné ceny
Snažíme sa poskytovať naše produkty za najlepšie možné ceny, aby sme zabezpečili dostupnosť pre čo najširšie spektrum zákazníkov. Naše ceny sú konkurencieschopné a často ponúkame špeciálne zľavy a akcie.
Rýchle a spoľahlivé doručenie
Chápeme, že rýchle doručenie je dôležité pre našich zákazníkov, preto spolupracujeme s overenými prepravnými spoločnosťami, ktoré zabezpečujú rýchle a spoľahlivé doručenie objednaných produktov.
Bezpečné a jednoduché platby
Ponúkame viacero možností platby vrátane platby kartou, bankovým prevodom a dobierkou, aby sme vyhoveli individuálnym potrebám našich zákazníkov. Naše platobné systémy sú zabezpečené a šifrované, takže si môžete byť istí, že vaše platby sú v bezpečí.
Profesionálny a osobný prístup
Naším cieľom je poskytovať profesionálny a osobný prístup pre každého zákazníka. Naše zákaznícke centrum je pripravené vám pomôcť so všetkými otázkami týkajúcimi sa našich produktov, objednávok alebo doručenia. Rádi Vám poradíme a pomôžeme vybrať najlepší produkt pre vaše potreby.
Zodpovedný prístup k životnému prostrediu
V našom e-shope dbáme na životné prostredie a udržateľnosť. Snažíme sa minimalizovať používanie plastov a obalov, spolupracujeme s dodávateľmi, ktorí zdieľajú naše hodnoty a podporujeme ekologické a udržateľné produkty. Nakupovaním u nás podporujete zodpovedný prístup k životnému prostrediu a prispievate k ochrane našej planéty pre budúce generácie.
Hodnotenie uživateľov
Zanechajte hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

heartusermagnifiercross