fitdoplnky sk removebg preview
0

Košík

Hrachový proteín

Hrachový proteín je rastlinný proteín získavaný z hrachu, ktorý sa stáva čoraz populárnejším zdrojom bielkovín, najmä medzi vegetariánmi, vegánmi a tými, ktorí majú intoleranciu na lepok alebo alergie na sóju. Tento proteín je vysoko hodnotený vďaka svojmu výživovému profilu, ktorý zahŕňa všetky esenciálne aminokyseliny, čo ho robí kompletným zdrojom bielkovín.

Hrachový proteín sa vyrába procesom izolácie proteínov z žltého alebo zeleného hrachu. Tento proces zahŕňa oddelenie proteínov od vlákniny a škrobu v hrachu, čo vedie k vzniku koncentrovaného proteínového prášku. Tento prášok je známy svojou výbornou straviteľnosťou a nízkym alergénnym potenciálom, čo ho robí vhodným aj pre ľudí s citlivým tráviacim systémom.

Hrachový proteín sa často používa v potravinárskom priemysle ako alternatíva k živočíšnym bielkovinám. Je populárny v rôznych produktoch, ako sú proteínové prášky, tyčinky, náhrady mlieka, mäsové náhrady a iné vegánske a vegetariánske produkty. Vyznačuje sa mierne orieškovou chuťou a môže byť pridaný do smoothies, pečiva a iných jedál na zvýšenie ich proteínového obsahu.

Okrem výživových výhod, hrachový proteín je tiež hodnotený z hľadiska udržateľnosti. Jeho produkcia má oveľa menší ekologický dopad ako produkcia živočíšnych proteínov, vyžaduje menej vody a má nižší uhlíkový odtlačok. Tento aspekt robí hrachový proteín atraktívnym nielen z hľadiska zdravia, ale aj z hľadiska ochrany životného prostredia.

Obchod

Záleží nám na vašom zdraví! FitDoplnky.sk je informačný portál o zdraví. Na našom e-shope môžete kúpiť vysoko kvalitné doplnky výživy a zdravé potraviny.

Odoberajte novinky

Platobne karty
crossmenu