fitdoplnky sk removebg preview
0

Košík

Aktívne uhlie

Aktívne uhlie je forma uhlia, ktorá sa vyznačuje mimoriadne pórovitou štruktúrou. Táto pórovitosť z neho robí vynikajúce adsorpčné médium, schopné viazať na seba rôzne látky, či už z plynnej alebo kvapalnej fázy. Vyrába sa z organických materiálov bohatých na uhlík, ako sú napríklad drevo, kokosové škrupiny alebo rašelina, ktoré sú podrobené procesom karbonizácie a aktivácie. Aktivácia sa zvyčajne uskutočňuje chemickou cestou alebo zahrievaním pri vysokých teplotách v prítomnosti plynných agens, čím sa zvyšuje pórovitosť materiálu.

Aktívne uhlie sa používa v mnohých priemyselných a medicínskych aplikáciách. Je neoceniteľným nástrojom v procesoch čistenia vody a vzduchu, kde efektívne odstraňuje nečistoty, toxíny, pachy a kontaminanty. V medicíne sa využíva napríklad pri liečbe otráv alebo ako detoxikačný prostriedok. Ďalšie použitie nájdeme v potravinárstve, kde pomáha pri čistení nápojov ako sú víno a liehoviny, a taktiež v kozmetickom priemysle, napríklad v zubných pastách alebo čistiacich pleťových maskách. Jeho schopnosť selektívne viazať rôzne látky ho robí veľmi univerzálnym a žiadaným materiálom v mnohých odvetviach.

Zobrazujú sa všetky 4 výsledky

Obchod

Záleží nám na vašom zdraví! FitDoplnky.sk je informačný portál o zdraví. Na našom e-shope môžete kúpiť vysoko kvalitné doplnky výživy a zdravé potraviny.

Odoberajte novinky

Platobne karty
crossmenu