ORANGE ESSENCE PREMIUM – Svieža a sladká aróma

Výrobca NANOVITAE

20,99 

ORANGE ESSENCE PREMIUM je prírodný olej získaný lisovaním kôry plodov pomarančovníka čínskeho. Jeho vôňa je svieža, sladká a citrusová, s strednou až silnou intenzitou. Tento olej sa využíva v aromaterapii a kozmetike, pre svoje terapeutické účinky a príjemnú vôňu. Má pozitívny vplyv na imunitný systém, pomáha pri bolestiach, podporuje trávenie a detoxikáciu organizmu. Jeho použitie je bezpečné pre rôzne vekové skupiny a je vhodný aj do potravinárstva. Olej pomaranč je skvelou voľbou na povzbudenie nálady, zlepšenie koncentrácie a upokojenie mysle. Je tiež obľúbený pre svoje antiseptické a čistiace vlastnosti.

Na sklade

Množstvo

Popis

ORANGE ESSENCE PREMIUM (Citrus Aurantium Dulcis) je charakterizovaný svojou sviežou a sladkou citrusovou arómou, ktorá má strednú až silnú intenzitu. Tento olej sa získava lisovaním kôry plodov pomarančovníka čínskeho, ktorý pochádza z Brazílie. Jeho biochemický profil je bohatý na zložky ako D-Limonen, Linalool, Myrcene a Citral.

Esenciálny olej Pomaranč je známy svojimi terapeutickými vlastnosťami a širokým spektrom účinkov. Podporuje imunitný systém a má antimikrobiálne účinky proti baktériám, vírusom a plesniam. Vďaka svojim analgetickým vlastnostiam môže pomôcť pri zmiernení bolesti hlavy, svalovej bolesti a kŕčov. Taktiež podporuje obehový systém a môže byť vhodný na kŕčové žily.

V tráviacom systéme pôsobí Esenciálny olej Pomaranč ako tonikum, zlepšuje trávenie, upokojuje žalúdočné kŕče a môže byť užitočný pri tehotenskej nevoľnosti, nadúvaní a zápche. Pomáha tiež pri detoxikácii organizmu a pleti, podporuje čistenie, tonizuje pokožku a stimuluje funkciu pečene a žlčníka. Pri nespavosti má sedatívne a upokojujúce účinky.

V oblasti pokožky môže pomáhať pri sťahovaní pórov, mastnej pokožke, akné a bakteriálnych infekciách. V domácnosti je využívaný na čistenie a odvoňovanie priestorov, najmä v kuchyni a kúpeľni. Vďaka svojej príjemnej vôni sa často používa aj v kozmetickom priemysle na výrobu pleťových produktov, parfémov a deodorantov.

Pomarančový olej má tiež pozitívny vplyv na psychiku a náladu. Zlepšuje náladu, podporuje pocit šťastia, zvyšuje koncentráciu a jasnosť mysle. Je vhodný pri depresii, hneve, úzkosti a podráždenosti. U detí môže pomáhať pri vyvažovaní mozgových dysfunkcií a podporovať zdravú hravosť. Jeho inhalácia môže byť prospešná pri nervovej hyperaktivite, záchvatoch hnevu a výkyvoch nálad.

Pomarančový olej sa dobre kombinuje s inými olejmi, ako je škorica, levanduľa, kadidlo, Tea tree, eukalyptus, ylang ylang, šalvia, geranium a ďalšie citrusové oleje.

Pri používaní oleja je dôležité vedieť, že je fototoxický, a preto by sa nemal aplikovať na pokožku vystavenú priamemu slnečnému žiareniu. Olej je vhodný pre všetky vekové skupiny vrátane tehotných žien a počas dojčenia. Je tiež bezpečný pre použitie v potravinárstve. Pri zvieratách je vhodný pre psov, ale nie pre mačky.

Esenciálny olej pomaranč je obľúbeným prírodným prostriedkom s množstvom využití od aromaterapie až po kozmetiku a kuchyňu. Jeho sladká citrusová vôňa a široké terapeutické účinky robia z neho viac ako len obyčajný olej.

Výhody oleja

Esenciálny olej Pomaranč ponúka mnoho výhod pre fyzické aj mentálne zdravie, ako aj pre domácnosť. Tu sú hlavné výhody tohto produktu:

 1. Pozitívne účinky na náladu a duševné zdravie: Vôňa pomarančového oleja je známa svojimi povzbudzujúcimi a ukludňujúcimi vlastnosťami. Pomáha pri úzkosti, stresu, depresii a podobných duševných stresových stavoch. Tiež môže pomôcť pri podpore kreativity a pozitívnej nálady.
 2. Podpora imunity: Esenciálny olej Pomaranč je bohatý na vitamín C a iné antioxidanty, ktoré môžu posilňovať imunitný systém a pomáhať telu v boji proti voľným radikálom.
 3. Boj proti baktériám a vírusom: Tento olej má antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu pomáhať pri dezinfekcii a čistení.
 4. Podpora trávenia: Esenciálny olej Pomaranč môže pomáhať pri problémoch s trávením a zlepšovať celkovú funkciu tráviaceho systému.
 5. Podpora pre pokožku: Tento olej môže podporovať zdravú pokožku tým, že pomáha s príznakmi akné, zlepšuje vzhľad jaziev a môže podporovať produkciu kolagénu.
 6. Použitie v domácnosti: Vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam môže byť esenciálny olej Pomaranč použitý ako prírodný dezinfekčný prostriedok v domácnosti. Je tiež skvelým repelentom proti hmyzu.
 7. Aromaterapeutické využitie: Esenciálny olej Pomaranč je vynikajúci na použitie v difuzéroch, kde môže vytvárať sviežu a energizujúcu atmosféru.

Pripomeňme, že pri používaní esenciálnych olejov je vždy dôležité dbať na bezpečnosť. Esenciálne oleje by sa nikdy nemali aplikovať priamo na pokožku bez predchádzajúceho riedenia a je dôležité sa vždy poradiť s odborníkom pred ich interným užitím.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,1 kg
4.17
1 hviezdička 0 0
2 hviezdičiek 0 0
3 hviezdičiek 0 0
4 hviezdičiek 83.333333333333 5
16.666666666667 1
Pozrite si všetky recenzie
Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 1. Petra (overený zákazník)

  Výborný, rozhodne doporučujem.

 2. Michal (overený zákazník)

  Dobrá kvalita.

 3. Viera (overený zákazník)

  Toto je presne to, čo som potreboval na zlepšenie svojej diéty. Úplne som nadšený!

 4. Nataša (overený zákazník)

  Cena a kvalita sú v perfektnej rovnováhe.

 5. Ema (overený zákazník)

  Spĺňa všetky moje požiadavky.

 6. Ondrej (overený zákazník)

  Doručenie bolo rýchlejšie, než som očakával.

Dodanie produktu je 2 dni. Tovar odosielame v spolupráci s našim partnerom Packeta. Objednávku si môžete prevziať v Z-Boxe, HD Home (Kuriér) a na výber máte aj expresné večerné doručenie v BA.