Popis

V čom dokážu byť nápomocné TCM medicinálne huby:

 • podporujú kardiovaskulárny systém,
 • zvyšujú obranyschopnosť,
 • upravujú trávenie,
 • zlepšujú kognitívne funkcie,
 • dodávajú energiu,
 • odporúčajú sa ako doplnok pri liečbe rakoviny a tiež ako súčasť rekonvalescencie,
 • prospievajú pokožke a vlasom.

Zloženie produktu TCM MYCO COMPLEX:
BAOBAB
Baobab je ovocným plodom tropického afrického stromu Baobabu. Tento strom je nazývaný pre svoju dlhovekosť ako „strom života“.  Má vysoký obsah vitamínu C, vlákniny a antioxidantov, ale taktiež obsah vysoko vstrebateľného vápnika, horčíka a železa. Má blahodarné účinky na črevnú flóru a pozitívne vplýva na imunitu organizmu.
CORDYCEPS extrakt
Extrakt z huby Cordyceps s vysokým obsahom polysacharidov patrí medzi adaptogény, t.j. podporuje správne adaptačné mechanizmy, ako aj odolnosť a výkonnosť organizmu. Právom patrí medzi prírodné produkty, ktoré pomôžu poskytnúť dávku energie.
Táto huba rastie len v najvyšších polohách hôr a len v určitých obdobiach roka. Huba pre svoje mnohé pozitívne účinky je už tisícročia užívaná tibetskými národmi.
Účinky huby Cordyceps:

 • Zlepšuje výkony pri cvičení a fyzickej námahe.
 • Obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú proti starnutiu organizmu.
 • Kontroluje hladinu cukru v krvi.
 • Zlepšuje funkciu obličiek.
 • Vplýva pozitívne na zdravie srdca.
 • Bojuje proti zápalom a potláča ich.

REISHI extrakt
Ďalšia kvalitná medicinálna huba – huba Reishi sa už tradične používa v TCM (Tradičná čínska medicína) na  podporu vitality a obranyschopnosti organizmu.
Huba Reishi sa v súčasnosti pokladá za jednu z najpoužívanejších medicinálnych húb. Je veľmi vhodná pri chonických a vážnych stavoch.
Reishi znamená v preklade “božská huba nesmrteľnosti”, keďže sa v tradičnej čínskej medicíne využíva už viac ako 4000 rokov. Doplnok stravy sa pestuje výlučne na organickom substráte, ktorého základom je dubový masív. Pri výrobe všetkých extraktov sa používajú plodnice vo veku 6 – 9 mesiacov (práve v tomto veku je koncentrácia účinných látok najvyššia).
Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EU:
Lesklokôrka lesklá (Reishi, Ganoderma lucidum)

 • Prirodzená obranyschopnosť – imunitný systém
 • Normálna funkcia obehovej sústavy
 • Normálna hladina cholesterolu v krvi

HERICIUM extrakt
Hericium je veľmi chutná, vysoko cenená huba nielen v tradičnej čínskej medicíne (TCM), ale aj v modernej klinickej praxi. V tradičnej čínskej medicíne sa už tisícky rokov používa na zvýšenie duševného výkonu, ako aj na liečbu problémov vylučovacieho a tráviaceho systému (napríklad zápal čriev).
SHIITAKE extrakt
Shiitake je druh jedlej huby pôvodom z východnej Ázie, ktorá prirodzene rastie na rozpadajúcich sa stromoch z tvrdého dreva. Z ich výskytu je odvodený aj názov: ,,Shii“ v preklade znamená drevo a ,,take“ huba.
Je významným zdrojom antioxidantov, bioaktívnych zlúčenín (eritadenín), beta-glukánov (rozpustná forma vlákniny), vitamínov skupiny B (B3, B5, B6, B2), mangánu, fosforu, selénu, medi, zinku, draslíka, horčíka, vitamínu D a železa.
CHAGA extrakt
Aj Chaga – ďalšia kvalitná medicinálna huba sa používa na dosiahnutie priaznivých upokojujúcich účinkov na celé telo a myseľ. Je už dlhé stáročia súčasťou tradičnej ruskej aj čínskej medicíny. To všetko vďaka priaznivým upokojujúcim účinkom na telo aj myseľ. Podľa tradičnej medicíny vyživuje oblasť pečene, obličiek a srdca.
Chaga obsahuje vysoké množstvo bioaktívnych látok, okrem vitamínov a minerálov obsahuje aj melanín, triterpenové zlúčeniny betulín a kyselinu betulínovú, ktoré získava zo svojho hostiteľa – brezy. Ďalej v nej nájdeme veľmi dôležité polysacharidy – beta glukány, flavonoidy, steroly či pteridin.
Kapsula HPMC

 • Kapsula HPMC je rastlinného pôvodu
 • Vhodné aj  pre vegetariánov a vegánov.
 • Neobsahuje: škrob, lepok a iné konzervačné látky.

Užívanie: 2 kapsule denne. Pre optimálny účinok sa odporúča užívať ako 3 mesačná kúra a následne mesačná prestávka.
Balenie: 80 kapsúl
Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti a tehotné ženy. Neprekračovať odporúčané dávkovanie. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Skladovať mimo dosahu detí.

Uvedené informácie o rastlinách, rastlinných zložkách, rastlinných extraktoch a ich všeobecnom požití nie sú a nesmú byť považované za výživové a zdravotné tvrdenia podľa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách.

Nanovitae TCM MYCO COMPLEX 80 kapsúl

34,49 

Ďalšie informácie

Doprava zdarma pri nákupe nad 40 €

Podobné produkty

Prečo nakupovať u nás?
Overená kvalita
Všetky naše produkty sú testované a overené, aby sme zabezpečili ich bezpečnosť, kvalitu a účinnosť. Spolupracujeme iba s dôveryhodnými výrobcami a dodávateľmi, aby sme Vám poskytli iba tie najlepšie produkty.
Výhodné ceny
Snažíme sa poskytovať naše produkty za najlepšie možné ceny, aby sme zabezpečili dostupnosť pre čo najširšie spektrum zákazníkov. Naše ceny sú konkurencieschopné a často ponúkame špeciálne zľavy a akcie.
Rýchle a spoľahlivé doručenie
Chápeme, že rýchle doručenie je dôležité pre našich zákazníkov, preto spolupracujeme s overenými prepravnými spoločnosťami, ktoré zabezpečujú rýchle a spoľahlivé doručenie objednaných produktov.
Bezpečné a jednoduché platby
Ponúkame viacero možností platby vrátane platby kartou, bankovým prevodom a dobierkou, aby sme vyhoveli individuálnym potrebám našich zákazníkov. Naše platobné systémy sú zabezpečené a šifrované, takže si môžete byť istí, že vaše platby sú v bezpečí.
Profesionálny a osobný prístup
Naším cieľom je poskytovať profesionálny a osobný prístup pre každého zákazníka. Naše zákaznícke centrum je pripravené vám pomôcť so všetkými otázkami týkajúcimi sa našich produktov, objednávok alebo doručenia. Rádi Vám poradíme a pomôžeme vybrať najlepší produkt pre vaše potreby.
Zodpovedný prístup k životnému prostrediu
V našom e-shope dbáme na životné prostredie a udržateľnosť. Snažíme sa minimalizovať používanie plastov a obalov, spolupracujeme s dodávateľmi, ktorí zdieľajú naše hodnoty a podporujeme ekologické a udržateľné produkty. Nakupovaním u nás podporujete zodpovedný prístup k životnému prostrediu a prispievate k ochrane našej planéty pre budúce generácie.
Hodnotenie uživateľov
Zanechajte hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

heartusermagnifiercross