Popis

Prorok Mohamed údajne povedal, že semená čiernej rasce môžu vyliečiť čokoľvek okrem smrti. Čierna rasca je jedna z najsilnejších liečivých rastlín sveta. Semená čiernej rasce sa používajú po stáročia na Blízkom východe, v Stredomorí a Indii. Dnes sa čierna rasca používa v kuchyniach po celom svete vďaka svojej orechovej chuti. Čierna rasca má obzvlášť dlhú históriu použitia v Egypte. Dokonca archeológovia pri skúmaní hrobu egyptského kráľa Tutanchámona našli fľaštičku oleja z čiernej rasce, pretože podľa starých Egypťanov ju bolo potrebné mať pri sebe aj pri posmrtnom živote. Egyptský lekári používali olej z čiernej rasce na upokojenie pokazených žalúdkov faraónov po ich extravagantných hostinách. Okrem toho používali olej z čiernej rasce aj na bolesti hlavy, zubov, prechladnutie a infekcie. Kráľovná Nefertiti známa svojou ohromujúcou krásou používala čierny olej na posilnenie nechtov a lesk vlasov.

V súčasnej dobe sa čierna rasca používa ako korenie  v rôznych kuchyniach po celom svete. Okrem svojho kulinárskeho využitia má čierna rasca taktiež množstvo dôležitých zdravotných prínosov. Patrí k najdrahším liečivým semenám.

Stovky štúdií pre výskum rakoviny zistili, že čierna rasca stimuluje krvnú dreň a imunitné bunky a zvyšuje produkciu interferonómu, ničí rakovinové bunky a zvyšuje počet protilátok produkujúcich B-bunky.

Jedným z najčastejších a efektívnych použití oleja z čiernej rasce je liečba chorôb súvisiacich s dýchacou sústavou vrátane astmy, bronchitídy, reumatizmu a prechladnutí. Čierna rasca pomáha zvýšiť telesný výkon, stimulujú menštruáciu a zvyšujú tvorbu materského mlieka u dojčiacich matiek. Olej z čiernej rasce pomáha upokojiť nervový systém, bolesť, stimuluje tvorbu moču, zlepšuje trávenie a pomáha predchádzať a znižovať vysoký krvný tlak

Semená čiernej rasce sú veľmi účinné pri liečbe abscesov a nádorov oka, brucha a pečene, pravdepodobne v dôsledku veľkej koncentrácie protinádorovej zlúčeniny beta-sitosterol, ktorá bola nájdená v semenách čiernej rasce.

Čierna rasca tiež stimuluje energiu a pomáha pri zotavení z únavy a vyčerpania, stimuluje telesnú energiu. Olej z čiernej rasce je účinným liekom pri kožných ochoreniach, ako sú alergie, ekzémy, akné a psoriáza. Užívanie oleja z čiernej rasce tlmí nadúvanie, hnačky, môže byť riešením pre hemoroidy, zápchu a úplavicu. Je antiparazitárna. Pomáha tiež pri depresiách.

Semená čiernej rasce obsahujú viac než 100 chemických zlúčenín vrátane niektorých doteraz neidentifikovaných. Okrem toho, čo je považované za hlavné účinné látky, semená obsahujú: beta sitosterol, kyselinu myristovú, kyselinu palmitovú, kyselinu palmitolejovú, kyselinu stearovú, kyselinu olejovú, kyselinu linoleovú, linolenovú, arachidonovú kyselinu, bielkoviny, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselinu listovú, vápnik, železo, meď, zinok, fosfor a iné.

Zloženie: 100% za studena lisovaný BIO olej z čiernej rasce
Dávkovanie: vnútorne – 1 – 2 x denne jednu kávovú lyžičku

                    vonkajšie použitie – podľa potreby

Doporučené tipy pri niektorých ochoreniach:

Diabetes a cholesterol – Denne pol čajovej lyžičky počas jedného mesiaca, ideálne kým sa neznížia hodnoty krvného cukru a cholesterolu.

Kašeľ a astma – Aplikujte olej denne na chrbát a hrudník. Zmiešajte jednu čajovú lyžičku oleja s vriacou vodou a inhalujte 2-krát denne. Denne užívajte ráno pol čajovej lyžičky oleja.

Zápal nosa a hrdla – Nakvapkajte niekoľko kvapiek oleja do nádoby s horúcou vodou a inhalujte. Denne ráno pol čajovej lyžičky oleja. Zapiť citrónovou šťavou.

Očné infekcie a bolesti očí – Aplikujte olej okolo očí a na očné viečka. Denne pol čajovej lyžičky zmiešať so šťavou z karotky.

Vypadávanie a šedivenie vlasov – Zmiešajte jednu čajovú lyžičku so šťavou z citróna alebo čistý olej aplikujte na pokožku vlasov na 15 minút. Nasledovne dôkladne umyte šampónom a vlasy osušte. Olej užívajte aj vnútorne.

Bolesti chrbtice a reumatické bolesti – Masírujte intenzívne do hĺbky zohriaty olej na postihnuté miesta. Olej užívajte aj vnútorne.

Bolesti hlavy a ucha – Aplikujte olej na čelo, spánky, smerom k ušiam a za ušami. Olej užívajte aj vnútorne.

Bolesti zubov – Zmiešajte pol čajovej lyžičky s teplou vodou a kloktajte. Olej aplikujte aj na postihnutý zub.

Kontraindikácie: Nedoporučuje sa na vnútorné použitie počas tehotenstva.
Skladovanie: Skladujte na tmavom mieste pri izbovej teplote do 25°C. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.


Upozornenie

Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Spotreba: 10/2021

Altevita Olej z černuchy siatej 100ml

7,49 

Ďalšie informácie

Doprava zdarma pri nákupe nad 40 €

Podobné produkty

Prečo nakupovať u nás?
Overená kvalita
Všetky naše produkty sú testované a overené, aby sme zabezpečili ich bezpečnosť, kvalitu a účinnosť. Spolupracujeme iba s dôveryhodnými výrobcami a dodávateľmi, aby sme Vám poskytli iba tie najlepšie produkty.
Výhodné ceny
Snažíme sa poskytovať naše produkty za najlepšie možné ceny, aby sme zabezpečili dostupnosť pre čo najširšie spektrum zákazníkov. Naše ceny sú konkurencieschopné a často ponúkame špeciálne zľavy a akcie.
Rýchle a spoľahlivé doručenie
Chápeme, že rýchle doručenie je dôležité pre našich zákazníkov, preto spolupracujeme s overenými prepravnými spoločnosťami, ktoré zabezpečujú rýchle a spoľahlivé doručenie objednaných produktov.
Bezpečné a jednoduché platby
Ponúkame viacero možností platby vrátane platby kartou, bankovým prevodom a dobierkou, aby sme vyhoveli individuálnym potrebám našich zákazníkov. Naše platobné systémy sú zabezpečené a šifrované, takže si môžete byť istí, že vaše platby sú v bezpečí.
Profesionálny a osobný prístup
Naším cieľom je poskytovať profesionálny a osobný prístup pre každého zákazníka. Naše zákaznícke centrum je pripravené vám pomôcť so všetkými otázkami týkajúcimi sa našich produktov, objednávok alebo doručenia. Rádi Vám poradíme a pomôžeme vybrať najlepší produkt pre vaše potreby.
Zodpovedný prístup k životnému prostrediu
V našom e-shope dbáme na životné prostredie a udržateľnosť. Snažíme sa minimalizovať používanie plastov a obalov, spolupracujeme s dodávateľmi, ktorí zdieľajú naše hodnoty a podporujeme ekologické a udržateľné produkty. Nakupovaním u nás podporujete zodpovedný prístup k životnému prostrediu a prispievate k ochrane našej planéty pre budúce generácie.
Hodnotenie uživateľov
Zanechajte hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

heartusermagnifiercross