Esenciálne oleje

Esenciálne oleje sú koncentrované výťažky z rôznych rastlín, ktoré majú silné liečivé vlastnosti a sú široko používané v aromaterapii, prírodnej medicíne a kozmetike. Tieto oleje sú extrahované z rôznych častí rastlín, ako sú kvety, listy, kôra, korene a plody, a obsahujú silné zložky s terapeutickým účinkom.

Zmesy
Jednotlivé vône
Príslušenstvo

Zobrazených 1–16 z 45 výsledkov

Zobrazených 1–16 z 66 výsledkov

Aké sú výhody esenciálnych olejov?

Esenciálne oleje majú mnoho výhod, ktoré zahŕňajú:
Relaxácia a zlepšenie nálady
Vône esenciálnych olejov majú prirodzený účinok na zlepšenie nálady a relaxáciu. Pomáhajú uvoľniť napätie a stres a podporujú pocit pokoja a harmónie.
Podpora imunitného systému
Mnohé esenciálne oleje majú antibakteriálne, antivírusové a protizápalové vlastnosti, ktoré podporujú imunitný systém a bojujú proti infekciám.
Boj proti bolesti
Esenciálne oleje sú účinné pri zmierňovaní bolesti, ako sú bolesti svalov, kĺbov, hlavy a zubov. Pomáhajú uvoľniť napäté svaly a zlepšujú krvný obeh.
Podpora dýchacieho systému
Niektoré esenciálne oleje majú silné expektoračné vlastnosti, ktoré pomáhajú čistiť dýchacie cesty a zmierniť dýchavičnosť, kašeľ a zápal priedušiek.
Zlepšenie trávenia
Esenciálne oleje môžu pomôcť zlepšiť trávenie, zmierniť bolesti brucha, nadúvanie a nevoľnosť.
Zlepšenie kožných problémov
Nanesením esenciálnych olejov na kožu, môžete zlepšiť vaše kožné problémy.

Bezpečné používanie
 esenciálnych olejov

Pre správne a bezpečné používanie esenciálnych olejov je dôležité dodržiavať tieto zásady:
  1. Riedenie: Esenciálne oleje sú veľmi koncentrované a môžu byť dráždivé pre pokožku. Preto je dôležité ich pred použitím zriediť v nosnom oleji, ako je kokosový, mandľový alebo jojobový olej.
  2. Testovanie alergií: Pred použitím esenciálneho oleja na pokožku je dobré vykonať malý test citlivosti na zápästí alebo vnútornej strane lakťa, aby ste zistili, či ste alergickí na daný olej.
  3. Používanie v difuzéri: Esenciálne oleje môžu byť inhalované pomocou difuzéra alebo ultrazvukového rozprašovača, ktorý rozptyľuje olej vo forme jemnej hmlistice.
  4. Tehotenstvo a dojčenie: Niektoré esenciálne oleje môžu byť nebezpečné pre tehotné a dojčiace ženy. Vždy sa poraďte so svojím lekárom pred použitím esenciálnych olejov počas tehotenstva alebo dojčenia.
 
heartusermagnifiercross